IDE چیست و چگونه کار میکند؟

IDE چیست و چگونه کار میکند؟Reviewed by صبا شادروز on Dec 28Rating: 5.0IDE چیست و چگونه کار میکند؟ | مرکز طراحی سایت تهرانIDE یک محیط توسعه یکپارچه است که برنامه نویسان را قادر می سازد تا جنبه های مختلف نوشتن یک برنامه رایانه ای را تلفیق کنند که ما در این مقاله توضیح دادیم

IDE چیست؟

IDE ، یا محیط توسعه یکپارچه ، برنامه نویسان را قادر می سازد تا جنبه های مختلف نوشتن یک برنامه رایانه ای را تلفیق کنند و با ترکیب فعالیتهای مشترک , نوشتن نرم افزار در یک برنامه کاربردی ، بهره وری برنامه نویس را افزایش می دهد: ویرایش کد منبع (Source code editor) ، ساختمانهای اجرایی (Local build automation) و اشکال زدایی (Debugger)

 IDE معمولاً شامل موارد زیر است:

    • ویرایشگر کد منبع: ویرایشگر متنی که می تواند در نوشتن کد نرم افزار با ویژگی هایی از جمله برجسته سازی با نشانه های بصری ، ارائه خودکار به زبان کامل ، و بررسی اشکالات هنگام نگارش کد ، کمک کند.
    • ساختمانهای اجرایی: ابزارهایی که کارهای ساده و قابل تکرار را برای استفاده توسط توسعه دهنده ، اتوماسیون می کنند ، مانند کامپایل کردن کد منبع کامپیوتر به کد باینری ، بسته بندی کد باینری و اجرای تست های خودکار.
    • اشکال زدایی: برنامه ای برای آزمایش برنامه های دیگر که می توانند محل اشکال را در کد اصلی نمایش دهند.

مزایای استفاده از IDE

IDE می تواند با راه اندازی سریع و استاندارد سازی در بین ابزارها ، بهره وری توسعه دهندگان نرم افزار را بهبود بخشد. بدون آن ، توسعه دهندگان وقت خود را صرف تصمیم گیری در مورد ابزارهایی برای کارهای مختلف ، پیکربندی ابزارها و یادگیری نحوه استفاده از آنها می کنند. بسیاری از ابزارهای لازم برای آزمونهای انحرافی در یک محیط توسعه یکپارچه گنجانده شده است.


📝 بیشتر بخوانید 4 راه آماده سازی برای PPC در سال 2020


IDE ها همچنین با تمام ابزارهای خود تحت یک رابط کاربری طراحی شده اند و می تواند با سازماندهی ویژگی های لازم برای توسعه نرم افزار در UI ، فرایند توسعه را به صورت استاندارد انجام دهد.

نحوه ویرایش کد منبع

نوشتن کد بخش مهمی از برنامه نویسی است. ما با یک پرونده خالی شروع می کنیم ، چند خط کد می نویسیم و یک برنامه متولد می شود! IDE ها این فرآیند را با امکاناتی مانند برجسته سازی و تکمیل خودکار آسان می کنند.

برجسته سازی SYNTAX

برجسته سازی SYNTAX کد در IDE


IDE که نحو زبان شما را می داند می تواند علائم بصری را فراهم کند. کلمات کلیدی ، کلماتی که دارای معنای ویژه ای مانند کلاس در جاوا هستند ، با رنگ های مختلف برجسته می شوند.

مقایسه این دو نمونه کد:

جاوا یک زبان کامپایل شده است و قبل از اجرای برنامه ها ، کد منبع یک فایل .java باید توسط کامپایلر به یک کلاس کلاسیک اجرایی تبدیل شود. پس از تدوین ، این برنامه از ترمینال قابل اجرا است.

این فرایند تدوین برای هر برنامه ضروری است ، بنابراین چرا محیط توسعه یکپارچه نباید این کار را برای ما انجام دهد؟ IDE فرآیندهای ساخت خودکار را برای زبانها فراهم می کند ، بنابراین عمل تدوین و اجرای کد به طور جداگانه حذف می شود ، مانند دروس Codecademy.

برجسته سازی SYNTAX کد در IDE

اشکال زدایی

همه ی برنامه نویس ها وقتی برنامه ای مینویسند اشکال هایی دارند و برنامه ی آن ها دارای خطاهایی است . وقتی یک برنامه به درستی اجرا نشود ، IDE ها ابزارهای اشکال زدایی را ارائه می دهند که به برنامه نویسان اجازه می دهد متغیرهای مختلف را بررسی کنند و کدهای خود را به روشی آگاهانه بررسی کنند همچنین هنگام رمزگذاری نکاتی را ارائه می دهند تا از بروز خطاها قبل از گردآوری جلوگیری کنند.

کدگذاری در رایانه 

بزرگترین فایده استفاده از IDE این است که به شما امکان می دهد برنامه های جاوا را بر روی رایانه شخصی خود رمزگذاری و اجرا کنید. ما توصیه می کنیم IntelliJ IDEA ، که می توانید برای macOS ، Windows یا Linux را نصب کنید.

قبل از استفاده از IDE باید جاوا را روی رایانه خود بارگیری و نصب کنید.

نتیجه
تا کنون اطلاعات زیادی در مورد IDE از جمله ویژگی ها ، مزایای استفاده از آن و… را مطالعه کردید. انواع مختلفی از IDE وجود دارد که ممکن است مجموعه ای متفاوت از ابزارها و همچنین ویژگیهای موجود در محیط آنها را ارائه دهد. بنابراین ، ویژگی های همه IDE ها را در نظر داشته باشید و تصمیم بگیرید که کدام محیط برای توسعه یک برنامه برای شما مناسب تر است. در اینجا دو فیلم وجود دارد که نحوه راه اندازی IDE و اجرای کد جاوا را برای شما نشان میدهید شما میتوانید برای یادگیری بیشتر این ویدئو ها را ببینید .

نوشتن نظر

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *