فرانت اند کار کیست چه وظیفه ای دارد؟

فرانت اند کار کیست چه وظیفه ای دارد؟Reviewed by سایت تهران on Apr 2Rating: 5.0

در دنیای برنامه نویسی وب دو اصطلاح وجود دارد که هر برنامه نویسی که باهم رو به رو می شودند از هم می پرسند که آیا فرانت اند کاری یا بک اند. در این مقاله قصد داریم در مورد فرانت اند کار حرف بزنیم و وظایف آن ها را برای شما تهیه کرده ایم، امید واریم این مقاله برای شما مفید واقع شده باشد.

منضور و مفهوم فرانت اند کار

به قسمت نرم افزاری  وب سایت که توسط کاربر قابل مشاهده است فرانت اند می گویند. در واقع کد های بی مفهوم پیچیده سایت به طرح و قالب گرافیکی زیبا تبدیل شده که توسط کاربر طرح و قالب قابل مشاهده است. فرانت اند به دو قسمت تقسیم شده است که قسمت اول طراحی و قسمت دوم توسعه رابطه کاربری می باشد.

  • قسمت طراحی سایت = در این قسمت فرانت اند کار با استفاده از برنامه های گرافیکی مانند فتوشاپ و سایر برنامه های گرافیکی دیگر ظاهر سایت را طراحی می کنند.
  • قسمت توسعه رابطه کاربری = در این قسمت فرانت اند کار نحوه پیاده سازی کد و طرح را در وب سایت انجام می دهد.

پیش نیاز های یک فرانت اند کار

برای اینکه فردی بتواند در زمینه فرانت اند حرفی برای گفتن داشته باشد باید زبان های برنامه نویسی html، جی کوئری، جاوا اسکریپت و css باید آشنایی کاملی داشته باشد و بر تمامی زبان های گفته شده تسلط داشته باشد. یکی دیگر از پیش نیاز های یک فرانت اند کار داشتن مهارت استفاده از برنامه های گرافیکی مانند فتوشاپ است.

وظایف یک فرانت اند کار چیست؟

یک فرانت اند کار باید بسیار خلاق باشد تا بتواند طرح های زیبا و کم نظیری ایجاد کند به طوری که طرح سایت ها باید مانندی نداشته باشد. یک فرانت اند کار حرفه ای باید به گونه ای در کار خود حرفه ای باشد که بتواند تمامی نیاز های مشتری مانند طراحی اپلیکیشن و طرح دلخواه مشتری را بر طرف کند.

فرانت اند کار کیست چه وظیفه ای دارد؟

نتیجه

با توجه به مطالب بالا فهمیدیم که به قسمت نرم افزاری  وب سایت که توسط کاربر قابل مشاهده است فرانت اند می گویند و همچنین دانستیم که برای اینکه فردی بتواند در زمینه فرانت اند حرفی برای گفتن داشته باشد باید زبان های برنامه نویسی html، جی کوئری، جاوا اسکریپت و css باید آشنایی کاملی داشته باشد.

لیست مقالات مفید سایت

6+1 افزونه چت آنلاین وردپرس سال 2019
IDE چیست و چگونه کار میکند؟

نوشتن نظر

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *