شبکه حسگر چیست؟ نکاتی طلایی در مورد شبکه حسگر !!

شبکه حسگر چیست؟ نکاتی طلایی در مورد شبکه حسگر !!Reviewed by صبا شادروز on Jun 25Rating: 5.0 شبکه حسگر چیست؟ نکاتی طلایی در مورد شبکه حسگر !! | طراحی سایت تهراندر این مقاله مرور کلی به تکنولوژی شبکه حسگرمیکنیم و به سوال ' شبکه حسگر چیست؟' پاسخ میدهیم  و توضیح می دهیم که چرا مدیران شبکه باید در مورد آن بدانند

شبکه حسگر

در این مقاله مرور کلی به تکنولوژی شبکه حسگرمیکنیم و به سوال ‘ شبکه حسگر چیست؟’ پاسخ میدهیم  و توضیح می دهیم که چرا مدیران شبکه باید در مورد فضای سازمانی، مخصوصا متخصصان فناوری اطلاعات در مورد منطقه وسیع،  بدانند

شبکه های حسگر چیست؟ چرا شما باید در مورد آنها در یک شبکه محلی (WAN) گسترده شرکت کنید؟ این مرور تکنولوژی به این سوالات پاسخ می دهد و توضیح می دهد که چه مدیران شبکه باید در مورد شبکه های حسگر بی سیم بدانند

یک شبکه حسگر چیست؟

یک شبکه حسگر شامل یک گروه از دستگاه های کوچک، به طور معمول باتری و زیرساخت های بی سیم است که شرایط را در هر تعداد محیط – از طبقه کارخانه تا مرکز داده به یک آزمایشگاه بیمارستان و حتی در وحشی، ثبت می کند. شبکه حسگر به اینترنت، شرکت WAN یا شبکه یا یک شبکه تخصصی صنعتی متصل می شود تا داده های جمع آوری شده را بتوان به سیستم های پشتی برای تجزیه و تحلیل و استفاده در برنامه های کاربردی انتقال داد.

 

چرا مدیران شبکه باید در مورد شبکه های حسگر بدانند؟

هنگامی که دانشمندان و متخصصان دیگر، شبکه های حسگر بی سیم طی سال های گذشته 10 سال به نقطه نسبتا آسان برای راه اندازی و استفاده در سراسر جهان کسب و کار بالغ شده اند. سنسورها می توانند درجه حرارت، فشار، نور و ارتعاش را کنترل کنند، برای مثال، شرکت های تغذیه ثروت اطلاعات عملیاتی را که می توانند اقدام کنند. سناریوهای مورد استفاده عبارتند از:

  • توزیع زنجیره تامین و تدارکات
  • ردیابی صنعتی و دید
  • آگاهی و ایمنی محل
  • مدیریت منابع داده مرکز

با داده های جمع آوری شده از یک شبکه حسگر، یک شرکت می تواند چابکی خود را افزایش دهد در حالی که بهبود عملیات و تبدیل شدن به کارآمد تر – و همه هزینه های نسبتا کم است. مدیران شبکه باید برای پشتیبانی از شبکه های حسگر آماده شوند و ارتباطات بدون درز بین آنها و زیرساخت شبکه سازمانی و معماری نرم افزار را فعال کنند. متخصصان فناوری اطلاعات همچنین باید کشف کنند که چگونه یک شبکه حسگر ممکن است برای عملیات خود مفید باشد، مانند در مرکز داده برای نظارت بر مصرف برق و یا در سراسر WAN شرکت برای جمع آوری اطلاعات در مورد وضعیت دستگاه و یا شرایط.

 

چه مدیران شبکه باید در مورد شبکه های حسگر بدانند

درک شبکه های حسگر با دستگاه های خود، اغلب شناسایی فرکانس رادیویی (RFID) و سنسورهای وضعیت شروع می شود. این دستگاه های کوچک و کم قدرت را می توان تقریبا هر جا مستقر کرد، برای نظارت و جمع آوری داده ها بر روی یک فضای خاص، جسم یا تعامل میان اشیاء یا بین یک شی و محیط آن، اعمال شده است. این دستگاه ها در شبکه IEEE 802.15.4 مشبک بی سیم متصل شده اند، و یا داده ها به طور مستقیم به یک سرور دروازه یا از یک گره به دیگری و سپس به نقطه خروجی منتقل می شوند.

طرح های شبکه سنسور اولیه متمرکز بر ZigBee، مشخصات شبکه اختصاصی شبکه بی سیم بر اساس استاندارد 802.15.4 است. در این سناریو، دستگاه دروازه، انتقال سرویس بین شبکه ZigBee و یک شبکه IP را تسهیل می کند. یک گروه فروشندگان ZigBee Alliance را پشتیبانی و توسعه فن آوری، راه حل برای استفاده در لوازم الکترونیکی مصرفی، مدیریت انرژی، مراقبت های بهداشتی، اتوماسیون خانگی و غیره.

 

چندین سال پیش، IETF با هدف ایجاد شبکه های حسگر بخشی از نسل بعدی اینترنت و حذف منحنی یادگیری برای متخصصان فناوری اطلاعات، با ساختن نفوذ پذیری TCP / IP در داخل سازمانی، به تصویر درآمد. از طریق IPV6 شبکه بی سیم شخصی شبکه بی سیم (6LoWPAN)، در حال حاضر RFC 4944، IETF مشخص می کند چگونه فریم های IPv6 را بر اساس پروتکل بی سیم 802.15.4 حمل کند.

با هسته IP در هسته، گره های حسگر می توانند به طور مستقیم با دیگر دستگاه های آی پی، در شبکه های مشبک بی سیم و یا یک شبکه بی سیم یا سیمی، محلی یا جایی دیگر از طریق اینترنت، ارتباط برقرار کنند. از طریق یک شبکه حسگر، متخصصان فناوری اطلاعات دسترسی مستقیم و در زمان واقعی به گره های حسگر و احتمالا توانایی مدیریت و حفاظت از گره ها را به عنوان دیگر دستگاه های آی پی انجام می دهند.

منبع:‌ طراحی سایت تهران

در صورت تمایل برای شرکت در دوره آموزشی صفر تا صد فتوشاپ میتونید از این قسمت اقدام بفرمایید ، همچنین برای کسب اطلاعات بیشتر درباره دوره به این آدرس مراجعه نمایید.


دیگر مقالات مفید:

 

نوشتن نظر

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *