معنی اینترنت آنلاین و آفلاین چیست؟

معنی اینترنت آنلاین و آفلاین چیست؟Reviewed by صبا شادروز on Jul 18Rating: 5.0معنی اینترنت آنلاین و آفلاین چیست؟ | مرکز طراحی سایت در تهران آنلاین و آفلاین به هر دو دستگاه فنی مانند رایانه و... و افرادی که از این دستگاه استفاده می کنند اشاره می کند برای کسب اطلاعات بیشتر مقاله زیر را دنبال کنید

 چگونگی آنلاین و آفلاین بودن در اینترنت

آنلاین و آفلاین بودن اینترنت به چه معنی است ؟ آیا میدانید؟ اگر نه این مقاله را دنبال کنید

آنلاین به این معنی است که یک رایانه، دستگاه یا یک شخص به یک شبکه متصل شده است، و معمولا این به معنی اینترنت است. در حالی که خارج از خط به این معنی است که کامپیوتر، دستگاه یا فرد به یک شبکه متصل نیست، نمی تواند رسیده و نمی تواند با هر کامپیوتر یا دستگاه دیگر ارتباط برقرار کند.

آنلاین و آفلاین برای رایانه ها و دستگاه ها

همانطور که از توضیح بالا می بینید، آنلاین و آفلاین به هر دو دستگاه فنی مانند رایانه و تلفن های هوشمند و افرادی که از این دستگاه استفاده می کنند اشاره می کند. بنابراین یک دستگاه یا شخص میتواند به عنوان آنلاین یا آفلاین نامگذاری شود، اما اگر چیزی درباره یک دستگاه یا شخص صحبت کنیم، چیزی کمی متفاوت است.

آنلاین و آفلاین برای افراد

برای فردی که ‘آنلاین’ باشد، دستگاهی که استفاده می کند باید به یک شبکه متصل شود و بتواند از طریق شبکه ارتباط برقرار کند. رایانه ها و گوشی های هوشمند از ارتباطات سیمی و بی سیم برای اتصال به شبکه ها استفاده می کنند و ممکن است با اتصال به شبکه با استفاده از کابل اترنت یا یک اتصال WiFi آشنا شوید. هنگامی که یک دستگاه به یک شبکه وصل می شود، دستگاه به صورت آنلاین می شود و هنگامی که اتصال به شبکه وجود ندارد، دستگاه ‘آفلاین’ نیست. پس چگونه این به افراد، به جای دستگاه اعمال می شود؟

آنلاین و آفلاین بودن برای افراد
آنلاین و آفلاین بودن برای افراد

یک رایانه یا دستگاه میتواند ‘به صورت آنلاین’ باشد و به یک شبکه متصل شود، اما فردی که از رایانه استفاده میکند، میتواند غیرفعال باشد، به دور از میز خود، یا ارتباطات را برای مدت زمان آرام مسدود کرده است. در این حالت، فرد گفته می شود ‘آفلاین’ است، زیرا فرد قادر به برقراری ارتباط با شخص دیگری نیست که می تواند با آنها ارتباط برقرار کند. بیایید در هنگام استفاده از فیس بوک به مثال نگاه کنیم، که به شما اجازه می دهد تا ببینید آیا هر یک از دوستان شما آنلاین یا آفلاین است، بنابراین می توانید ببینید که چه کسی برای چت در دسترس است.

اگر از رایانه خود استفاده می کنید و صفحه وب فیس بوک را روی دسکتاپ خود باز کرده اید، عملکرد چت (معمولا در گوشه پایین سمت راست) لیستی از دوستان را نشان می دهد و بعضی از آنها یک نقطه رنگ سبز در کنار نام خود دارند. نقطه نشان می دهد که آنها در فیس بوک فعال هستند و اگر شما یک جلسه چت را شروع می کنید یک پیام از شما دریافت خواهید کرد. بعضی از اسامی کلمات Mobile، Web یا Time را نمایش می دهند. پس این چه معنی دارد؟

اگر یک نقطه سبز در کنار نام فرد وجود داشته باشد، آنها با فیس بوک آنلاین هستند و شما می توانید با استفاده از تابع چت فیس بوک (با کلیک بر روی نام آنها یا کلیک بر روی برنامه تلفن همراه) با آنها ارتباط برقرار کنید. موبایل به این معنی است که دوست شما در گوشی هوشمند یا رایانه لوحی با استفاده از برنامه تلفن همراه فیس بوک در حالی که وب به این معنی است که دوست شما با استفاده از یک رایانه رومیزی یا لپ تاپ است.

زمان نشان می دهد زمانی که آخرین دوست شما در سیستم وارد شد یا ‘آنلاین’ با فیس بوک. در هنگام ساختن دوستان در فیس بوک این مسئله را در ذهن داشته باشید، زیرا دوستان شما قادر به دیدن اینکه آیا شما آنلاین یا آفلاین هستید، اما از دوستان آنها معمولا برای آنها خوب است که بدانید، درست است؟

 

اگر یک نماد چرخ دنده کوچک را در پایین لیست چت یا در هر نقطه از برنامه تلفن همراه خود ببینید، می توانید تنظیمات یک چت را تغییر دهید. با استفاده از تنظیمات چت، می توانید چت را خاموش کنید، و تمام دوستانتان متوجه خواهند شد که شما آفلاین هستید و وقتی که آنها را در لیست چت خود مشاهده می کنید، یک نقطه سبز در کنار اسم شما وجود ندارد. اکنون شما در فیس بوک ‘آفلاین’ هستید، اما هنوز به اینترنت متصل شده اید یا ممکن است در رایانه یا با استفاده از گوشی هوشمند خود نباشید. به دوستانتان در فیس بوک، شما تا آنجا که به آن علاقه دارید، آفلاین هستید و پیامهایی که به شما ارسال می کنند برای خواندن بعد از ارسال به ایمیل شما ارسال می شود. استفاده از آنلاین یا آفلاین با فیس بوک نمونه ای از چگونگی انجام آنلاین یا آفلاین در یک برنامه یا عملکرد خاص در رایانه یا دستگاه شما می باشد.

چه اتفاقی می افتد زمانی که شما آنلاین یا آفلاین هستید؟

چه اتفاقی می افتد زمانی که شما آنلاین یا آفلاین هستید؟
چه اتفاقی می افتد زمانی که شما آنلاین یا آفلاین هستید؟

هنگامی که شما آنلاین هستید، به این معنی است که شما به یک شبکه کامپیوتری وصل شده اید، و برای اکثر کاربران شخصی این شبکه اینترنت است. علاوه بر این، همچنین می تواند به این معنی باشد که شما از ایمیل یا برنامه پیامرسانی فوری استفاده می کنید که به شما امکان برقراری ارتباط با شخص دیگری را می دهد.

در حالی که آنلاین، شما می توانید هر چیزی را در اینترنت انجام دهید، از ارسال و دریافت ایمیل یا پیام های فوری، در تماس ویدیویی با کسی، استفاده از ابزار شبکه اجتماعی، کار و حتی بازی کردن بازی هایی که نیاز به اتصال به اینترنت برای کار دارند، انجام دهید.

شما می توانید فهرست خود را در حالی که شما نیز در حالت آفلاین، اما شما تنها قادر به مشاهده نسخه های محلی از صفحات وب است که شما در طول آخرین بار خود را آنلاین آنلاین باز. این نسخه ها به صورت محلی در ذخیره سازی محلی ذخیره می شوند و اغلب می توانند حتی بدون اتصال به اینترنت مشاهده شوند. اگر شما به عنوان ‘آفلاین’ در یک گوشی هوشمند در نظر گرفته شده اید، هنوز می توانید چیزهای معمول تلفن را مانند برقراری تماس صوتی، برقراری پیام متنی با دیگر افراد و بازی کردن بازی کنید که نیازی به اتصال به اینترنت ندارید.

شما نمیتوانید اینترنت را در تلفن هوشمند یا رایانه لوحی خود در حالی که آفلاین هستید، مرور کنید. به همین ترتیب، شما نمی توانید هر بازی ای را انجام دهید که نیاز به آنلاین داشته باشید و نمیتوانید در هنگام آفلاین موسیقی یا ویدیو را از اینترنت پخش کنید، اما می توانید هر چیزی را که در دستگاه ذخیره شده است پخش کنید، زیرا در حافظه محلی دستگاه شما ذخیره می شود.

بعضی از شانس ها و پایان دادن به استفاده از آنلاین و آفلاین

آنلاین و آفلاین بودن برای افراد
آنلاین و آفلاین بودن برای افراد

آنلاین و آفلاین به دستگاه هایی مانند پرینترها و دستگاه های دیگر که می توانند به رایانه ها و شبکه ها متصل شوند، اعمال می شود. چاپگر معمولا از کابل USB مستقیم یا فای برای اتصال به رایانه استفاده می کنند. اگر چاپگر از یک اتصال Wi-Fi استفاده می کند، چاپگر به وسیله دستگاه های دیگر (مانند رایانه) قابل دسترسی است که از شبکه خانگی شما نیز استفاده می کنند، دستگاهی است که در شبکه خانگی شما قابل دسترسی است.

در مورد یک چاپگر، آنلاین و آفلاین به این معنی است که یک دستگاه مانند چاپگر یا با رایانه شما (آنلاین) یا نه (آفلاین) ارتباط برقرار می کند. به عبارت دیگر، اگر چاپگر ‘آفلاین’ باشد، به این معنی است که کاربر نمیتواند اسناد را که از طریق رایانه ارسال کردهاند، چاپ کند. مهم نیست که آیا چاپگر با کابل یا فای متصل می شود، در صورتی که آفلاین باشد، کامپیوتر شما نمی تواند با آن ارتباط برقرار کند. بنابراین ممکن است برای یک چاپگر روشن شود، اما به طور آفلاین، اگر، مثلا، شما کابل را از چاپگر خود به کامپیوتر متصل نکنید.

به فکر من
در حالی که شما ممکن است در مکالمه روزمره خود از آفلاین و آنلاین استفاده نکنید، درک اینکه چگونه افراد دیگر از این شرایط استفاده می کنند، به شما در درک آنچه آنها بدانند کمک می کند. و اگر شما در همه ابعاد تکنولوژی هستید، می توانید به صورت آنلاین و آفلاین به استفاده از آن بپردازید تا به شما در درک نحوه کارکرد رایانه و تلفن هوشمندتان و آنچه که می توانید در مقایسه با زمان اتصال اینترنتی به اینترنت بطور محلی انجام دهید .

منبع : طراحان وب تهران

نوشتن نظر

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *