معرفی برترین موتورهای جستجوی جهان

معرفی برترین موتورهای جستجوی جهانReviewed by ملکناز دارفرین on Oct 7Rating: 4.59+1 مورد از برترین موتورهای جستجوی جهان تا سال 2018 | roondbitمهمترین موتورهای جستجوی جهان ، برترین موتورهای جستجوی جهان ، موتور جستجو ، گوگل ، بینگ ، یاهو ، ask.com ، َAol.com ، Baidu ، WolframalphaDuckDuckGo .

کدام موتور جستجوگر بهترین و محبوب ترین موتور ها در جهان هستند؟ این سوالی است که در این مقاله با معرفی برترین موتورهای جستجوی جهان به آن پاسخ خواهیم داد. به علاوه بر گوگل و بینگ، موتورهای جستجوی دیگری نیز وجود دارند که ممکن است به خوبی شناخته نشده باشند اما روزانه میلیون ها جستجو را در اختیار کاربران قرار می دهند.


بیشتر بخوانیم »»» اساس کلی موتور های جستوجوی گوگل


این امر که امروزه گوگل تنها موتور جسنجوی موجود در اینترنت نیست ممکن است برای بسیاری از مردم تعجب برانگیز باشد. در واقع، تعدادی از موتورهای جستجو وجود دارد که می خواهند تاج و تخت گوگل را به دست آورندو به جایگاه گوگل برسند، اما هیچکدام از آنها نه تنها تهدیدی برای گوگل به حساب نمی آیند بلکه بسیاری نیز تاکنون آماده نشده اند.
حالا که فهمیدیم موتورهای جستجوی دیگری نیز در جهان علاوه بر گوگل وجود دارد پس به سراغ معرفی 10 موتور جستجوی برتر جهان بپردازیم.

فهرست 10مورد از برترین موتورهای جستجوی جهان (به روز شده در سال 2018)

 موتورهای جستجوی جهان
موتورهای جستجوی جهان

1. گوگل

گوگل نیازی به معرفی بیشتر ندارد.  گوگل در واقع غول موتور جستجوی جهان است که  با اختلاف 66% از دومین موتور جستجوی جهان به نام bing صدر نشین جدول رتبه بندی موتورهای جستجوی جهان می باشد.بر اساس آخرین گزارش Netmarketshare (ژانویه 2018) 74.52٪ از جستجو توسط گوگل و تنها 7.98٪ توسط Bing انجام گرفته است.
گوگل همچنین در موتورجستجوی تلفن همراه و تبلت 93% از سهم بازار را در اختیار دارد.

 موتورهای جستجوی جهان
موتورهای جستجوی جهان

2. بینگ

بینگ تلاش مایکروسافت برای به چالش کشیدن گوگل در زمینه جستجو است، اما با وجود تلاش های زیادی که کرده اند هنوز موفق به متقاعد کردن کاربران به این موضوع نشده اند که موتور جستجوی آنها می تواند نتایج بهتری را از گوگل تولید کند.

 موتورهای جستجوی جهان
موتورهای جستجوی جهان

3. یاهو

از اکتبر 2011 موتور جستجوی یاهو توسط Bing طراحی شده است. یاهو همچنان محبوب ترین ارائه کننده ایمیل است و بر اساس گزارش ها، رتبه چهارم را در جستجوی دارد.


بیشتر بخوانیم»»» آشنایی با زبان ها برنامه نویسی و طراحی سایت


 موتورهای جستجوی جهان
موتورهای جستجوی جهان

4. Ask.com

Ask.com، با عنوان Ask Jeeves شناخته شده است و تقریبا 0.05٪ از سهم جستجو را دریافت کرده است. ASK بر اساس یک فرمت پرسش/ پاسخ است که در آن اکثر سوالات توسط کاربران دیگر پاسخ داده می شوند و یا به صورت نظرسنجی است.

این موتور جستجو همچنین دارای قابلیت جستجو عمومی است، اما با توجه به نتایج به دست آمده در مقایسه با گوگل و یا حتی بینگ و یاهو کیفیت کمتری دارد.

 موتورهای جستجوی جهان
موتورهای جستجوی جهان

5. AOL.com

با توجه به  نتایج حاصل از Netmarketshare ، موتور جستجوی AOL.com که یک یک مونور جستجوی قدیمی است هنوز هم در رده  10 موتور جستجو برتر قرار دارد که در بازار سهمی نزدیک به 0.04٪ را داراست. شبکه AOL شامل بسیاری از وب سایت های محبوب مانند engadget.com، techchrunch.com و huffingtonpost.com است.

 موتورهای جستجوی جهان
موتورهای جستجوی جهان

6. بایو

Baidu در سال 2000 تاسیس شد و محبوب ترین موتور جستجو در چین است. این موتور جستجو سهم بازاری صعودی دارد و با توجه به ویکی پدیا ، Baidu ماهانه میلیاردها مورد جستجو را ارائه می دهد. در حال حاضر رتبه 4 در رتبه بندی الکسا قرار دارد.

 موتورهای جستجوی جهان
موتورهای جستجوی جهان

7. Wolframalpha

موتور جستجوی Wolframalpha متفاوت از سایرموتورهای جستجو است. این موتور جستجو یک موتور دانش محاسباتی محسوب می کنند که می تواند حقایق و داده ها تعدادی از موضوعات رابه شما ارائه دهد. این موتور جستجو می تواند تمام انواع محاسبات را انجام دهد، مثلا اگر «وام مسکن 2000» را به عنوان ورودی به آن بدهید، مبلغ وام شما، سود و غیره را بر اساس تعدادی از مفروضات محاسبه خواهد کرد.

 موتورهای جستجوی جهان
موتورهای جستجوی جهان

8. DuckDuckGo

موتور جستجوی DuckDuckGo دارای مزایای متعددی نسبت به سایر موتورهای جستجو است. این موتور دارای رابط کاربری تمیزی است، کاربران را ردیابی نمی کند، به طور کامل با تبلیغات بارگذاری نمی شود و دارای ویژگی های بسیار خوبی است (تنها  از طریق یک صفحه از نتایج، شما می توانید به طور مستقیم در سایر وب سایت ها جستجو کنید).

من مطمئن هستم که برخی از ویژگی های duckduckgo توسط موتورهای جستجو دیگر مورد استفاده قرار می گیرند و با برخی از ویژگی های duckduckgo می توانند سهم بازار موتور جستجو مناسب را بدست آورند.


بیشتر بخوانیم »»» تاریخچه زبان های برنامه نویسی 


موتورهای جستجوی جهان
موتورهای جستجوی جهان

9. آرشیو اینترنت

archive.org موتور جستجوی آرشیو اینترنتی است. شما می توانید از این موتور جستجو استفاده کنید تا دریابید یک وب سایت از سال 1996 به بعد چگونه به نظر می رسد. این موتور جستجو می تواند ابزار بسیار مفیدی برای بدست آوردن تاریخچه یک دامنه و اینکه چگونه در طول ها تغییر کرده است استفاده کنید. 

موتورهای جستجوی جهان
موتورهای جستجوی جهان

10. Yandex.ru

به گفته الکسا ، Yandex.ru یکی از 30 وب سایت محبوب در اینترنت است و در بین موتورهای جستجو در روسیه رتبه چهارم را داراست.

Yandex خود را به عنوان یک شرکت فن آوری معرفی می کند که تولید کننده محصولات و خدمات هوشمند  با استفاده از یادگیری ماشین  است. بر طبق ویکی پدیا، یندکس بزرگترین موتور جستجو در روسیه را با حدود 65 درصد سهم بازار در آن کشور اداره می کند.

به عنوان یک کلمه نهایی، اگر شما در هر یک از موتورهای جستجو که در بالا ذکر شد جستجو کنید “بهترین موتور جستجو چیست؟” پاسخ خواهید داد که در یک سطح جهانی ، گوگل بهترین و محبوب ترین موتور جستجو است و بینگ در رتبه دوم قرار دارد ).

این 10 موتور جستجوگر محبوب ترین و پرطرفدار امروز در اینترنت هستند.

این فهرست به هیچ وجه کامل نیست و مطمئنا بسیاری در آینده ایجاد خواهد شد، اما شواهد حاکی از این امر می باشد که  گوگل و بینگ در سال های آینده جایگاه های اصلی خود را حفظ خواهند کرد.

 

source

دیگر مقالات مفید : 

طراحی سایت بازرگانی در تهران
طراحی سایت شبکه های اجتماعی در تهران
طراحی سایت فرمانداری در تهران

نوشتن نظر

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *