3 روش ساده برای افزایش سرعت وب سایت

3 روش ساده برای افزایش سرعت وب سایتReviewed by ملکناز دارفرین on Oct 15Rating: 4.53روش ساده و کاربردی برای افزایش سرعت وب سایت | roondbitسرعت وب سایت ، بهینه سازی تصاویر ، طراحی ساده ، قابلیت ذخیره سازی ، caching ، increase website speed ، seo ranking ، میانگین سرعت وب سایت .

سرعت وب سایت یکی از مهمترین عواملی است که در دنیای تکنولوژی امروز سبب پیشی گرفتن از رقبا خواهد شد. همان طور که می دانید با پیشرفت تکنولوژی، میزان صبوری افراد کاهش یافته است. چیزی که در این روزها انتظارمی رود دست یابی به اطلاعات مورد نیاز در هنگام جستجو در کمتر از چند ثانیه است.کاربران خواهان بارگذاری وب سایت با سرعت بالا صرف نظر از دستگاهی که استفاده می کنند هستند، و اگر این اتفاق نیفتد سایت را ترک خواهند کرد.


بیشتر بخوانیم »»» دلایل لزوم رعایت امنیت وب سایت


واقعا تا چه میزان صبور هستید؟ بر طبق تحقیقات انجام شده ، 47 درصد از کاربران انتظار دارند یک صفحه وب در 2 ثانیه یا کمتر بارگیری شود . از زاویه ای دیگر 40 درصد از مردم چنانچه زمان بارگذاری بیش از 3 ثانیه طول بکشد وب سایت را ترک می کنند. بنابراین، اگر وب سایت شما خیلی آهسته باشد، پول شما را به هدر خواهد داد.
بارگذاری آهسته می تواند قبل از اینکه کسی حتی به سایت شما برسد برای شما هزینه داشته باشد. به همین دلیل است که گوگل سرعت صفحه را در الگوریتم رتبه بندی خود درنظر می گیرد. وب سایت هایی که به سرعت بارگذاری نمی شوند، در رتبه های پایین تر نتایج جستجو ظاهر می شوند.

سرعت وب سایت
سرعت وب سایت

میانگین سرعت وب سایت 
مطالعات انجام شده بر روی بیش از 100 وب سایت های مسافرتی نشان می دهد که میانگین زمان بارگذاری صفحه اصلی 3.39 ثانیه است . سریع ترین وب سایت دارای زمان بارگذاری 0.18 ثانیه بود و کمترین آنها 10 ثانیه طول می کشید. به این معنی است که سریع ترین سایت می تواند در مدت زمان مشابهی با کندترین وب سایت 58 بار بارگذاری گردد.

 

سرعت وب سایت
سرعت وب سایت

به عنوان بخشی از همین مطالعات، اندازه هر صفحه اصلی مورد بررسی قرار گرفت و نتایج نشان داد نگاه کرد که به طور میانگین این اندازه 2.27 مگابایت بود. کوچکترین اندازه صفحه اصلی 0.16 مگابایت بود و بزرگترین آن 6.12 مگابایت بود.

3 روش ساده و آسان برای بهبود سرعت وب سایت

1. بهینه سازی تصاویر

تصاویر نقش مهمی در سرعت و محبوبیت وب سایت ها ایفا می کنند. وجود تصاویر به بازدیدکنندگان امکان مشاهده برخی امتیازات و ویژگی ها و ایجاد یک ارتباط عاطفی با شرکت ها و صاحبان سایت را می دهد. همچنین سبب پیدایش روابط طولانی مدت بین مشتریان و شرکت ها به عنوان یک مزیت می شود.
صفحه اصلی شما باید دارای تصاویر با کیفیت بالا باشند تا بتوانند سبب جلب توجه و جذب کاربر شود. اما تصاویر با کیفیت بالا می توانند سرعت سایت شما را پایین بیاورند. اگر شما تصاویر را در اندازه کامل و واقعی نمایش نمی دهید، سعی کنید اندازه آنها را به گونه ای تنظیم کنید که زمان بارگذاری صفحه اصلی خود را کاهش دهید. برای مثال اگر تصویر منتخب شما 1000 × 1000 پیکسل است که تنها اندازه  100 × 100 پیکسل نمایش داده می شود در واقع به این معنی است که  بارگذاری باید 10 برابر بیشتر از نیاز باشد که این امرسرعت بارگذاری صفحه را تحت ثاتیر قرار می دهد.

سرعت وب سایت
سرعت وب سایت

2. از طراحی های ساده برای وب سایت استفاده کنید.

استفاده از طراحی های ساده برای وب سایت می تواند سرعت وب سایت را افزایش دهد. یکی از دلایل این افزایش سرعت این است که تعداد درخواست های HTTP مورد نیاز سایت برای بارگذاری را کاهش می دهد. یک درخواست HTTP برای تمام عناصر مختلفی که وب سایت را تشکیل می دهند از جمله جاوا اسکریپت، CSS و فایل های تصویری ساخته شده است. بنابراین کاهش تعداد عناصر در وب سایت سبب کاهش تعداد درخواست ها شده در نتیجه زمان بارگذاری کمتر می شود.


بیشتر بخوانیم »»» آشنایی با زبان ها برنامه نویسی و طراحی سایت 


طرح های ساده برای وب سایت همواره در مقایسه با طرح های شلوغ مطلوب تر ارزیابی می شود. هنگامی که سایت بیش از حد شلوغ باشد ، کاربران در یافتن اطلاعات مورد نیازشان به مشکل خورده و ناامید می شوند. طراحی ساده ، بازدیدکنندگان را قادر می سازد تا به راحتی وب سایت شما را مرور کنند و سریع تر به اطلاعات مورد نیازشان دست یابند.

سرعت وب سایت
سرعت وب سایت

3. قابلیت ذخیره سازی را فعال کنید.

رفع نیاز کاربران عموماً  از اولین سایت مورد مراجعه تصور نادرستی است .اکثر اوقات کاربران برای حصول نیازهای خود در بین چندین سایت مطالعه کنند. نهایتاً از بین این سایت ها اطلاعات خود را گردآوری کنند . با فعال کردن گزینه ذخیره سازی، می توانید با بالا بردن سرعت سایت در بارگذاری های مجدد ، زمان زیادی را برای این کاربران حفظ کنید.
هنگامی که قابلیت ذخیره سازی سایت فعال باشد ، کاربران عناصر سایت را بر روی هارد دیسک یا حافظه موقت ذخیره خواهند کرد. دفعه بعد که آنها از آن سایت بازدید می کنند، مرورگر خود می تواند صفحه را بدون نیاز به ارسال تمام درخواست های HTTP به سرور بارگیری کند.

 

source

دیگر مقالات مفید :

نوشتن نظر

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *