مزایای ابزارهای امنیتی محاسبات ابری برای ذخیره سازی داده ها

مزایای ابزارهای امنیتی محاسبات ابری برای ذخیره سازی داده هاReviewed by ملکناز دارفرین on Oct 20Rating: 4.0برجسته ترین مزایای امنیت محاسبات ابری در سال 2018 |roondbitBenefits of cloud computing security tools for data storage ، حفاظت کامل در مقابل حملات DDoS ،  امنیت اطلاعات ، مطابق با تنظیمات ، محاسبات ابری .

مزایای ابزارهای امنیتی محاسبات ابری برای ذخیره سازی داده ها چیست ؟ این سوالی است که ممکن است ذهن شما را به خود مشغول کرده باشد. ازآنجایی که شرکت های تجاری و واحدهای خدمات دولتی بیشتر متکی به تکنولوژی هستند، سطح حمله سایبری افزایش یافته است.
به طور کلی شرکت یا واحد تجاری در جهت بررسی خدمات ارائه شده توسط ارائه دهندگان خدمات در مورد دسترسی ، قابلیت اطمینان و امنیت ، راهکارهای امنیتی محاسبات ابری را دنبال می کند.

محاسبات ابری
محاسبات ابری

جامعه بشری توسط سطوح پیشرفته تکنولوژی تغییر کرده است، که این امر سبب ایجاد تحول در زندگی مردم شده است. با این حال، این تکنولوژی پیشرفته نیز تهدیدهای شدید امنیتی مانند تهدید اینترنتی را ایجاد کرده است.

این امر به طور عمده در مجموعه داده ها و امنیت دیده می شود. انتقال داده های شما به ابر به عنوان یک راه امن در نظر گرفته شده و امروزه توسط هر کسب و کاری دنبال می شود. پیروی از محاسبات ابری توسط تمام کاربران ، چه شخصیت های حقیقی و چه شصیت های حقوقی صورت می گیرد. بنابراین، امنیت سایبری چیزی است که در محاسبات ابری نقش بسیار مهمی ایفا می کند.


بیشتر بدانیم »»» ابزارهای تست سرعت صفحه وب


محاسبات ابر تکنولوژی نوینی نیست و ارائه دهندگان خدمات برای بهبود ویژگی های خود در ذخیره سازی بهتر آن را ایجاد کرده اند. این سیستم همچنین دارای ویژگی هایی است که با تهدید سایبری به مقابله می پردازد.

موارد متعددی در سراسر جهان وجود دارد که هک کردن اطلاعات موجب رخداد هزاران هزار خسارت های مالی شده است. اما خوشبختانه شرکت ها و واحد های تجاری با بهره گیری از ابزاهای پیشرفته در محاسبات ابری برای از حفاظت داده های خود ، هوشمندانه تر عمل می کنند. این یک امر ضروری برای شرکت هاست تا با پذیرفتن ابزار رایانش ابری که توسط شرکت های متعدد ارائه می شود از داده های خود در برابر تهدید های موجود حفاظت کنند.

بهره گیری از امکانات محاسبات ابری درشرکت ها به علت ویژگی ها و ابزارهایی که دارد بسیار مفید می باشد.

محاسبات ابری
محاسبات ابری

برجسته ترین مزایای امنیت محاسبات ابری

حفاظت کامل در مقابل حملات DDoS:

حملات DDOS یا به زبان ساده سرازیر کردن تقاضاهای زیاد به یک سرور به منظور اشغال کردن منابع در حال حاضر توسط شرکت های هک و با هدف حمله به داده هایی که شرکت ها بر روی ابر قرار داده اند، صورت می گیرد. بنابراین، راه حل امنیتی محاسبات ابری، به طور عمده بر روی اقدامات کنترل میزان ترافیک بر روی سرور ابر تمرکز دارد. این ترافیک می تواند یک تهدید و حمله برای شرکت در از دست دادن داده ها محسوب شود.

 امنیت اطلاعات:

خرابی داده ها در حال رواج یافتن است و سرورهای محاسبات ابری تبدیل به نشانه گیر راحت وآسان برای داده های خراب شده اند . راه حل امنیتی داده های ابر به حفاظت از اطلاعات و تبادلات حساس کمک می کند. این امر همچنین به امنیت اطلاعات در برابرتهدیدات شخص ثالث و یا دستکاری داده ها در زمان انتقال کمک می کند.

مطابق با تنظیمات :

یکی از دلایل برای راه حل امنیتی محاسبات ابری این است که تحت شرایط مطابق قوانین کار می کند. کل زیرساخت باید به اندازه کافی برای حفاظت از داده ها سازگار باشد. هر شرکت باید به بررسی این مو ضوع که ذخیره سازی ابر دارای ویژگی های ایمنی است یا خیر بپردازد.

محاسبات ابری
محاسبات ابری

قابلیت انعطاف پذیری:

یکی از بهترین ویژگی های امنیتی محاسبات ابری، قابلیت انعطاف پذیری آن است. کاربر در طول ترافیک بالا برای جلوگیری از سقوط سرور میتواند از قابلیت انعطاف پذیری استفاده کند. پس از اتمام ترافیک بالا، کاربر می تواند دوباره برای کاهش هزینه ها اقدام نماید.

پشتیبانی پایدار:

راه حل امنیتی محاسبات ابری به کاربران و دارایی های شرکت ها پشتیبانی کامل ارائه می دهد. کاربر می تواند نظارت کامل بر داده ها داشته باشد. بسته به اینکه شرکت متوسط یا شرکت بزرگی باشید، پشتیبانی محاسبات ابری به صورت یک پشتیبانی پایداربرای حفظ داده ها در کنار شما خواهد بود.


بیشتر بدانیم »»» دلایل لزوم رعایت امنیت وب سایت


نتیجه

شرکتی که به دنبال راهکار امنیتی برای محاسبات ابری است، نیاز به بررسی خدمات ارائه شده توسط ارائه دهنده در دسترس بودن، قابلیت اطمینان و امنیت دارد. ارائه دهنده راه حل باید به ویژگی امنیتی پیشرفته سایبری مجهز شود و یک راه حل جامع برای داده های ابر فراهم کند. هر شرکت باید از برتر ابزار امنیتی ابر محاسباتی بهره گیرد تا بهترین نتایج را به دست آورده و اطلاعات را حفظ کند.

 

Source

نوشتن نظر

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *